RTGD YÖNETİMİNE KADIN ELİ DEĞDİ…

RTGD’de yeni yönetime kadın damgası

RTGD'de yeni yönetime kadın damgası

9 KİŞİLİK YÖNETİMDE 4 KADIN ZİRVEDE:

-GENEL BAŞKAN TV 6 GENEL YAYIN YÖNETMENİ DENİZ GÜÇER OLURKEN, GENEL BAŞKANVEKİLİ YENİ ASIR GENEL YAYIN YÖNETMENİ ŞEBNEM BURSALI, GENEL SEKRETER DOĞAN GRUBU ANKARA TEMSİLCİSİ HANDE FIRAT VE BEYAZ TV PROGRAM MÜDÜRÜ MÜGE DİLEK ÜYE OLARAK YERİNİ ALDI

-YÖNETİME KATILAN YENİ İSİMLER RTGD BAŞKANVEKİLİ, TRT GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ERKAN DURDU,  YÖNETİM KURULU ÜYELERİ TÜRKİYE GAZETESİ ANKARA TEMSİLCİSİ ERCAN GÜRSES, SHOW TV ANKARA TEMSİLCİSİ ALİCAN TÜRKOĞLU, FOX TV HABER MERKEZİ DİREKTÖRÜ KUBİLAY TÜMEN, KANAL 24 ANKARA TEMSİLCİSİ YAŞAR TAŞKIN KOÇ OLDU

Türkiye’nin en eski derneklerinden olan ve her yıl Medya Oscarları ödülünü veren Radyo ve Televizyo548ec434f493b8150ca137e3n Gazetecileri Derneği dün olağan genel kurulunu topladı. RTGD tarihinde ilk defa 9 kişilik yönetimin Genel Başkanlık dahil 4’ünü kadın gazeteciler oluşturdu. Kadın gazeteciler Genel Başkanlığın yanı sıra Genel Başkan vekilliği ve Genel Sekreterlik görevini de üstlenerek Derneğin tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

RTGD Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa TV 6 Genel Yayın Yönetmeni Deniz Güçer seçildi. RTGD’nin yeni yönetim kurulu şöyle:

Genel Başkan: TV 6 Genel Yayın Yönetmeni Deniz Güçer

Genel Başkanvekili: Yeni  Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı.

Genel Başkanvekili: TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu.

Genel Sekreter: Doğan Grubu Ankara Temsilcisi Hande Fırat

Yönetim Kurulu üyeleri: Show TV Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu, Türkiye Gazetesi Ercan Gürses, Beyaz TV Program Müdürü Müge Dilek, Fox TV Haber Merkezi Direktörü Kubilay Tümen, Kanal 24 Ankara Temsilcisi Yaşar Taşkın Koç.

ÖDÜLLER OCAK AYINDANKolayli

RTGD’nin yeni yönetimi Medya Oscarlarını 2015 yılı Ocak ayında açıklayacak. Dernek,. 2014 yılında televizyon ve radyo dünyasına damgasına vuran 11 isim ve programa ödül verecek.

KONFEDERASYON BAŞKANI KOLAYLI KUTLADI

RTGD’nin genel kurulu sonrası belirlenen yeni yönetim kurulunu, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı da yayınladığı bir mesajla kutladı. Kolaylı, yeni göreve gelen RTGD yönetimine başarılar diledi ve Konfederasyon olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.