15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Türkiye’nin en üst çatı basın meslek kuruluşu olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapıldı.

TGK Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı imzasıyla yapılan açıklamada,  Türk basınının 15 Temmuz hain darbe girişiminde aziz milletimizle omuz omuza mücadele ettiğine dikkat çekilerek, şu görüşlere yer verildi;

“Ülkemizde geçmişten günümüze yaşanan ve son örneği 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimleri, kişi hak ve özgürlükleri ile basın özgürlüğüne son veren, demokrasimiz ve geleceğimiz adına endişe verici girişimlerdir. Bu girişimlerin her zaman karşısında olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, daha 15 Temmuz’un hemen sabahında Başkanlar Kurulunu tek maddeli gündemle toplamış ve darbenin karşısında kararlılıkla durmuştur.

15 Temmuz 2016 sabahında olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla darbeye ve darbeci zihniyete birlikte tek yürek halinde karşı olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, ülkemizi karanlık günlere götürme girişimlerine asla izin vermeyecektir.

15 Temmuz’da demokrasimiz için canını çekinmeden feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nde Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak demokrasimizin ve özgür basının savunucusu olmaya her daim devam edeceğimizi duyuruyoruz.”