AFYON  VALİSİ EGF’Yİ ZİYARET ETTİ

 Afyon Valisi Hakan Yusuf Güner, Ege Gazeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları’na İadeyi Ziyarette Bulundu.

Basın mensuplarına verdiği önemle ve onlarla olan sıcak diyaloglarıyla bilinen Valimiz Hakan Yusuf Güner, Ege Ga2014102317f26800-d23d-4f3e-9f0d-7856e954e4eczeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları’nı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Ali Fuad Gölbaşı, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Selami Çalışkan, Özel Kalem Müdürü Mehmet Özşahin, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kocabıçak oğlu, ilimizde yayınlanan yerel gazetelerin sahipleri, yazılı ve görsel basının mensubları katıldı.

Valimiz Hakan Yusuf Güner, ziyaret sırasında ilk olarak Ege Gazeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları’nı makamında, gazete sahipleri, gazeteci ve muhabirlerle teker teker tokalaşarak bir süre sohbet etti.

Ziyaret sırasında Valimiz Hakan Yusuf Güner’e bilgiler veren Abdioğulları; “Öncelikli olarak derneğimize hoş geldiniz. Bu dernek aynı zamanda Ege Gazeteciler Federasyonunu ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunu temsil etmektedir. Biz Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulundayız. Aynı zamanda Ege Gazeteciler Başkanlığı görevini de biz yürütüyoruz. Şu anda 8 il bize bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Konfederasyon olarak 81 ilin 76’sında örgütlendik. Toplamda ilçelerle birlikte 225 üyemiz var. Allah izin verdi ve biz göreve geldikten sonra Afyonkarahisar Belediyemizle birlikte TOKİ Konutları ile ilgili bir projemiz var. İnşaatlar başladı. Her ne kadar ikna etmeye çalışsak da yeterli katılımı sağlayamadık. Çünkü biz de maaşlar biraz düşük. Düşü20141023935edfd1-2fc0-4e80-8f92-f927cdc47e20k olduğu için o bütçeyi oluşturamadık. Onun haricinde Basın Enformasyon İl Müdürlüğümüzle birlikte Avrupa Bakanlığıyla Leonardo Da Vinci projemizi gerçekleştirdik. Türkiye genelinde 40 yerel medya mensubunu Belçika, Hollanda, Danimarka gibi ülkelerde misafir ettik. Proje kapsamında bizim 4 tane kontenjanımız vardı. İzmir’de mesela 3000’e yakın gazeteci var, bizde de 225 kişi var ama 4 kişi bizden gitti 4 kişi onlardan gitti. Ayrıca Zafer Kalkınma Ajansımızla sosyal medyada eğitim programı düzenledik. Allah izin verirse sizin o çağrınızı da bizler hazırlıklıyız zaten. Burada bir sosyal tesis oluşturduk. Yalnız o sosyal tesisin maalesef ve maalesef kirasında çok zorlanıyoruz. Bu anlamda da sizin katkılarınızı da bekliyoruz. Yani ne yapılabilir olabilirlik ölçüleri doğrultusunda desteklerinizi bekliyoruz”dedi.

Daha sonra makamda konuşan Valimiz Hakan Yusuf Güner; “Öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum, hepinizi tebrik ediyorum. Ben tabi buradaki bu kardeşlerimizin oluşturduğu birlikteliğin 20141023a206af79-0476-412f-9043-d797b7eaedecbölge birlikteliği olduğunu bilmiyordum. Onu da öğrenmiş oldum. Yani Afyon’da bir dernek ama bu derneğin bölgesel bir dernek olduğunu bilmiyordum. Mutlu oldum. Tabi gönül ister ki 7. Kattan biraz daha biraz daha giriş katlara burayı taşıyalım. Çünkü basın giriş katta olmak zorundadır. Halkın temas edeceği noktada olmak zorundadır. Bir kere burada yapılması gereken en önemli proje bence budur. Madem bu kadar bölgesel bir konsepti oluşturuyorsunuz ve bu anlamda sadece Afyon’u değil Ege’nin birçok ilini kucaklıyorsunuz siz201410235b02bfef-07a6-407e-a4e3-b84d57081c17in 7. Katta olmamanız lazım. Düz ayak herkesin ulaşabileceği ve uğrayacağı yerde olmalı. Çünkü halkla basının teması şart. O organizasyon da temas şart. Daha göz önüne taşımak lazım. Sizin önerileriniz olursa destek olma, katkı sağlama anlamında biz o önerilere açığız. Mesela bakın bizim Valiliğin arkasındaki iş hanında gazi ve şehit kardeşlerimiz için çok güzel bir mekân oluşturulmuş. Hem düz ayak, hem göz önünde, hem de halkla iç içe yani madem siz yerel bir organizasyon değiliz biz sadece 1-2 yeri temsil eden bir organizasyonuz değiliz diyorsunuz sizin daha düz bir yerde belki bir ana cadde olmaz ama düz bir yerde olmanız gerekir bence. En önemli hedefiniz bu olsun.”dedi.

Ziyaretin sonunda Gazeteciler Dayanışma Derneği hatıra defterini imzalayan Valimiz Hakan Yusuf Güner, büyük fedakârlıklarla görevini yerine getiren ve kendisinin fotoğraflarını çeken basın mensuplarının fotoğrafını çekerek ziyaretini tamamladı.20141023560edfe8-ea40-440d-876c-c1c742be4312