Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu

AGC BASIN ÖDÜLLERİNİ SAHİPLERİNİ BULDU…

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği

Antalya Basın Ödülleri ve Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması’nın 2014 yılı sonuçları açıklandı.

 

Jüri Başkanlığını Genel Başkanımız Kolaylı Yaptı

NURİ KOLAYLI

Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı’nın başkanlığındaki jüride Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Naci Arkan, RATEM Başkanı Dursun Güleryüz, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Bünyamin Aygün, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bolüm Başkanı Prof. Dr. Oğuzhan Kavaklı, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şeker, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölüm Başkanı Nafia Özdemir Hanyalıoglu, AGC yönetimini temsilen Ahmet İstek görev yaptı.

 

Ödülleri AGC Başkanı Yeni Açıkladı

 

2014 yılı Basın Ödülleri ve Hasan Özkay Fotoğraf yarışmasında dereceye girenleri AGC Başkanı Mevlüt Yeni açıkladı. Emek ve emekçiye büyük önem verdiklerini belirten Başkan Yeni, “Her yıl Antalya dışından oluşturduğumuz bir birinden değerli mesleklerinde zirve yapmış jüri üyelerimiz son derece titiz ve adil bir değerlendirme ile hem yılın gazetecilerini hem de yine foto muhabirlerimiz tarafından çekilen yılın fotoğraflarını seçmektedirler” dedi.

İŞTE ANTALYA’DA YILIN GAZETECİLERİ AGC BAŞKANI MEVLÜT YENİ, 2014 YILI BASIN ÖDÜLLERİ VE HASAN ÖZKAY FOTOĞRAF YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERİ AÇIKLADI

Yarışmaya meslektaşlarının büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Başkan Yeni, “Ödül törenlerimiz emekçiye ve emeğe yakışır şekilde Haziran veya Temmuz ayı içinde yapılacaktır. Gazeteciler bir yıl boyunca sahada sahne arkasınd a bin bir güçlükle çalışırken senede bir defa sahneye çıkmaktadır. Bu sebeple ödüller titizlikle seçilmektedir ve törenlerde aynı titizlikle yapılmaktadır. Ödül alan meslektaşlarımızı kutluyorum. Ayrıca yarışmaya eser gönderen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Hiç kuşku yok ki ödül alan meslektaşlarım diğer emekçiler adına da bu ödülü almaktadır” diye konuştu.

 

Ödül alan gazeteciler ise şu isimlerden oluştu:

 

“Yazılı basın haber dalında ‘Tarihe verdiğimiz değer: Roma mezar taşını tuvalet taşı yaptık’ haberiyle Anadolu Ajansı’ndan Hüseyin Kanber, inceleme dalında ‘Antalya ve Portakal’ çalışmasıyla Mahmut Budak, röportaj dalında ‘Uzaylı sarışın hep bekledi’ çalışmasıyla Gazete Bir’den Esra Özkan, güncel yazı dalında ‘Pişkinliğin bu kadarına pes’ çalışmasıyla Akdeniz Gerçek gazetesinden Ali Buldu, spor dalında ‘Bu uçaktan kurtulan olmadı’ çalışmasıyla Antalya gazetesinden Cengiz Altay, ekonomi dalında ‘Sehven rekortmen’ çalışmasıyla Doğan Haber Ajansı’ndan Mehmet Çınar, turizm dalında ‘Sahillerimiz işgal altında’ çalışmasıyla Sabah gazetesinden Murat Özgen, program dalında ‘Bir komando nasıl yetişir’ çalışmasıyla TRT’den Ahmet Rışvanlı.”

antalya-gazeteciler-cemiyeti-antalyaya-odul-yagdirdibd5957f8befa0bc94787

Yılın radyocusunun “Gecenin içinden Antalya yılbaşı özel” çalışmasıyla Süleyman Değer’in seçildiği belirtilen açıklamada, yılın en iyi sayfa düzeninin Ekspres gazetesinden İslam Çelik, yılın internet gazetesinin de “www.antalyaguncel.com” olduğu kaydedildi.

 

Nuri Dağtekin Özel Ödülü’nün, FOX TV’de Antalya ve Anadolu basınına verdiği desteklerden dolayı İsmail Küçükkaya’ya, kurum özel ödülünü Antalya’nın ekonomik ve sosyal yaşamına verdiği katkılar nedeniyle Delfin Oteller Grubu’na, genç iletişimciler ödülünü Şafak Tanır ve Hakkı Akgün’e verildiği ifade edilen açıklamada, diğer alanlardaki ödüller ise şöyle oluştu:

 

“2014 Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması’nda yılın haber fotoğrafı dalında Doğan Haber Ajansı’ndan Mehmet Çınar ve Gazete 1’den Batuhan Ülker birinci oldu. Yılın turizm fotoğrafı Gazete 1’den Batuhan Ülker, yılın çevre fotoğrafı DHA’dan Tolga Yıldırım, yılın sanat fotoğrafı dalında DHA’dan Emra Baylan, Expo yolunda Antalya kategorisinde Efe Aktuğ ödül kazandı. Televizyon haber dalında ödüle değer eserin bulunamadı. Şifa Çiçek, Batuhan Ülker, Özkan Mayda, İsa Akar, Tolga Yıldırım, Ali Buldu, Emre Baylan, İbrahim Laleli, Ramazan Bozca, Can Yücel, Umut Özen, Ömer Faruk Güder, Esra Özkan, Nizamettin Özmen ve Ersin Aydın’ın fotoğrafları da sergiye değer görüldü.”