AGC’DEN SIĞINMACILARA DESTEK…

Gazetecilerden Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyasıagc yardım (4)

 

Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler Suriyeli sığınmacıların barındığı Osmaniye Konaklama Tesisleri’nde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

 

Osmaniye Konaklama Tesisleri’ni ziyaret eden Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti üyesi bir gurup gazeteci kışlık kıyafet ve ayakkabılardan oluşan yardım paketlerini 5. Mahalle muhtarı Ali Kocaoğlan’a teslim etti.

Gazeteciler daha sonra yardım malzemelerinin bir kısmını, muhtarlıkça belirlenen ihtiyaç sahiplerine Afet ve Acil Durum agc yardım (2)Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yetkilileri gözetiminde dağıttı.

Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir yaptığı açıklamada, havaların soğumasıyla çadır kentte şartların daha da zorlaştığını belirterek, “Düzenlediğimiz kampanyayla ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin yarasını bir nebze de olsa sarmayı amaçladık” dedi.

Çadır kentlerde ve kent merkezlerinde barınan Suriyeli sığınmacılar için toplumsal duyarlılığın önemi ne dikkat çeken Cihangir, “Osmaniye Konaklama Tesisleri’nde 9 bin 200 Suriyeli sığınmacı misafir ediliyor, kent merkezinde ise 10 bin’den fazla Suriyeli sığınmacı barınıyor. Devletimiz savaştan kaçarak ülkemize sığınan kardeşlerimiz için elinden geleni en güzel şekilde yapıyor. Gazeteciler olarak şehrimizde misafir ettiğimiz kardeşlerimizin sorunlarını hafifletmek için sosyal sorumluluk görevimizi yapmaya gayret ediyoruz. İnşallah kısa sürede Suriye’deki iç savaş biter ve ülkemize sığınan kardeşlerimiz ülkelerine döner” diye konuştu.

Cihangir, çadır kent ve kent merkezlerinde barınan sığınmacılar için yaagc yardım (1)rdım kampanyaagc yardım (5)larının devam edeceğini belirtti.