Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu

AGF YÖNETİMİ BURDUR’DA TOPLANDI…

AGF Yönetimi Burdur’da toplandı

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 2016 yılının ikinci Yönetim Kurulu toplantısını Burdur’da 14-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirdi.
AGF Genel Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni başkanlığındaki toplantıya yönetim kurulu üyeleri Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abid Vanlı ile üye Cemiyetlerden Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Tortop ve Yönetim Kurulu üyesi Adnan Taraşlı, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Ahmet Duran Yenigün katıldı.IMG_1473
Toplantının birinci bölümüne Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir ile Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan da katıldı.
Toplantıda konuşan TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “Yönetim kurulu toplantılarınızı bölgenizdeki farklı illerde yapmanız, oradaki arkadaşlarla bir araya gelmeniz, sorunlarını dinlemeniz ve bizlere iletmenizi çok önemsiyorum. Burdur’da yapılan toplantı ve etkinlikler AGF’nin nasıl ciddi bir Federasyon olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Konfederasyon olarak sizleri kutluyoruz” diyerek TGK’nın çalışmaları hakkında bilgil verdi.

AGF GÜCÜNE GÜÇ KATMAYA DEVAM EDİYOR
Burdur’da yapılan toplantının ikinci bölümünde Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
AGF Genel Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, “Bugün Burdur Gazeteciler Cemiyetimizin ev sahipliğinde sizleri burada ağırlamaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Cemiyetimizin yaptığı 3 günlük etkinlikler bizleri mutlu etti. Mesleğimiz açısından önemli konular konuştuk, bilgi alışverişinde bulunduk, sorunları dinledik, çözümü konusunda öneriler sunduk. Gayet verimli bir program oldu. Özellikle her programımızda yanımızda olan Burdur Valimiz Hasan Kürklü ve değerli eşine çok teşekkür ediyoruz. Bildiğiniz gibi Federasyonumuz kurulduğu günden itibresim2aren örnek olmuş ve Konfederasyonumuz bünyesinde de takdir toplayan bir yapıya kavuşmaktadır. Bugün de Federasyonumuza bir derneğimiz daha katılarak gücüne güç katmıştır. Yönetim kurulumuzun kararı ile aramıza katılan Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği’nin üyeliğinin her yönetim hayırlı olmasını diliyor, dernek başkanı Ahmet Duran Yenigün ve arkadaşlarına hoş geldiniz diyorum. İlerleyen günlerde aramıza katılacak yeni dernekler olacak, bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

AGF’nin yaptığı ve yapacağı çalışmalarının değerlendirildiği Yönetim Kurulu toplantısında Akdeniz Bölgesinde yapılacak “Yılın Gazetecileri” yarışması için 2016 yılındaki eserler değerlendirileceği, yarışma ile ilgili şartların önümüzdeki günlerde duyurulacağı da karara bağlandı. AGF’nin Mart ayı toplantısının ise Hatay ilinde yapılması kararlaştırıldı.