BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN MGC’YE TEŞEKKÜR…

Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümette Malatya’ya bakanlık vermesi dolayısıyla Malatya Gazeteciler Cemiyeti tarafından gönderilen teşekkür mektubuna, yazılı olarak teşekkür etti.

Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin 65. Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak yeniden görevlendirilmesi dolayısıyla 24 Mayıs 2016 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür mektubu gönderen Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman  “64. hükumette Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Malatya Milletvekilimiz Bülent Tüfenkçi’nin 65. hükumette de görevine devam etmesi bizleri mutlu etmiştir. Bu nedenle tarafınızdan yeni kurulan 65. hükümette Malatya Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci’yı yeniden Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görevlendirmeniz, tüm Malatyalıları mutlu etmiş ve umutlandırmıştır. Bu nedenle Malatya kamuoyu adına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım bu teşekkür açıklamasına yazılı olarak cevap vererek “Göndermiş olduğunuz nazik tebrik mesajınız için teşekkür eder, Türkiye Cumhuriyeti 65’inci Hükümetinin hayırlara vesile olmasını dilerim. Bilmenizi isterim khükümetğimiz, Aziz milletimizin refahı, birlik ve beraberliği için var gücüyle çalışacak, muasır medeniyet hedeflerine dopru durmaksızın yoluna devam edecektir. En derin muhabbetlerimle… “ifadelerini kullandı.