DUYARLI GAZETECİLERDEN ÇEVRE EYLEMİ…

Sıcakların gelmesiyle birlikte Asi nehrin den yükselen pis kokular Halkı isyan noktasına getirdi günlerdir gerek sosyal medyadan gerekse gazetelerden hiç eksilmeyen Asi nehrinin pis kokusu ve görüntüsü haberlerine rağmen yetkililerin bir önlem almaması ve hep topu birbirlerine atmaları en sonunda gazetecileri de isyan noktasına getirdi. Antakya Köprübaşında Hatay gazeteciler cemiyeti üyeleri toplu olarak basın açıklaması yaptı. Burada bir konuşma yapan HGC Başkanı Ahmet Yetişen Şunları söyledi.

HATAY3


Arkadaşlar, Burada Bulunmamızın sebebi Asi nehrinin içler acısı durumudur. Bu mübarek ramazan gününde Asi nehrinden gelen lağım kokuları artık dayanılmaz hale gelmiştir. Gazeteci arkadaşlarımız defalarca kendi gazetelerinde dile getirmelerine rağmen Asi nehrine el atılmaması artık tahammül edilemez bir hale dönmüştür. Hatay gazeteciler cemiyeti olarak ilimizin en üst düzey yöneticilerine soruyoruz, Asi nehri hangi kurumun sorumluluğunda, Devletimizin gücü bir nehri temizleyemeyecek durumda mı? Nehir çevresinde oturan vatandaşlar ve işyeri sahipleri artık isyan etme noktasına gelmiş durumda. Şehrimizi Siyasi çekişmelere kurban edenler unutmasınlar ki bunun bedelini gün gelir öderler.

HATAY2
Biz şehrimizin yöneticilerine sesleniyoruz klimalı makam araçlarınızda camlarınız kapalı olarak geçtiğiniz Asi nehrinin üzerinden bir gün hep beraber yürüyerek geçelim, o zaman sorunun büyüklüğünü anlarsınız.
Bizler gazetecilik görevimizi yerine getirmek için buradayız Halkın sesini sizlere iletmek için buradayız ve bu işin takipçisi olacağız…
HGC Başkanı Ahmet Yetişen açıklamanın ardından şunları söyledi Valimize Büyükşehir başkanımıza ilçe belediye başkanlarımıza ve 10 milletvekiline sesleniyorum hiç olmasa bir defa siyaseti bırakıp ilimiz için bir araya gelin dedi.