GAZETECİLER KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU ERZURUM’DA TOPLANIYOR

 Akdeniz Gazeteciler Federasyonu, Doğu AnadoluGazetecileri Federasyonu, Ege Gazeteciler FederasyonuGK PNG,Güney Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu, Marmara Gazeteciler Federasyonu ve Medya İhtisas Gazeteci Dernekleri F20140723_078563ederasyonlarının bir araya gelerek güç birliği yaptıkları Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, Erzurum’un kurtuluş bayramı yıldönümünde Türkiye’nin Kış Başkenti Erzurum’da toplanıyor.

            Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı “Gazeteciler Konfederasyonu olarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde Başkanlar Kurulunu toplayarak gazetecilerin sorunlarını tartışıyor ve çözüm önerileri getiriyoruz. Öte yandan da Türkiye’de ‘Barış Dili’ni kullanmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda ilk toplantımızı Siirt’te, ikincisini Edirne’de yaptık. Şimdi de Erzurum’da Yönetim Kurulumuzu topluyoruz. Burada da Anadolu Basının sorunlarını konuşacağız” dedi.

              Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Vekili, Doğuanadolu Gazeteciler konfederasyonu ve Erzurum Gazeteciler cemiyeti Başkanı  Feridun Fazıl Özsoy da, “Türkiye’nin önemli kış turizm merkezi Erzurum’da Gazeteciler Konfederasyo’nun Yönetim Kurulunu ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.IMG-20141129-WA0007---

Erzurum 12 Basın İş Kanunu 2. ÇalıştayıMart 1918’de Ermeni çetelerinden kurtarıldı. Ermenilerin asılsız soykırım iddialarıyladünyayı ayağa kaldırmayı planladıkları 2015 yılında, Ermenilerin büyük zulüm ya  ptıkları Doğu Anadolu’da Türkiye’nin gazetecilerini toplayarak dünyaya diyoruz ki; önyargılı, tek taraflı bilgilendirmeyle kalmayın. Gelin burada toplu mezarları ve Ermeni zulmünün kalıntılarını görün. Arşivleri inceleyin ve tarihi yargılamayın. Bırakın tarihi tarihçiler değerlendirsin ve karar versinler” dedi.

               Gazeteciler Konfederasyonunun Yönetim Kurulu Toplantısına bölge IMG-20141129-WA0002---illeri ile birlikteAnkara,İstanbul, Bursa, Konya, Antalya, Trabzon, Hatay, Mardin, Bilecik, Yozgat, Urfa,Osmaniye, Aydın, Edirne, Ağrı, Siirt, Giresun, Ordu, Malatya, Elazığ, Bayburt, Bingöl, muş,Artvin illeri katılıyor.