GAZETECİLER KONFEDERASYONU’NUN ERZURUM PROGRAMI SONA ERDİ

Akdeniz, Doğu Anadolu, Ege, Güney Doğu Anadolu, İç Anadolu, Karadeniz, Marmara ve Medya İhtisas Gazeteci Dernekleri Federasyonlarının bir araya gelerek güç birliği yaptıkları Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Kış Turizmi’nin başkenti Erzurum’a geldi. İki gün süren ziyaretlerin yanı sıra, Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu’da olağan toplantısını Erzurum’da yaptı.valilik

Gazetecileerzurum4r Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Genel Başkan Vekili ve Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Feridun Fazıl Özsoy ile yönetim kurulu üyeleri, ilk gün Erzurum’un tarihi Yakutiye , Çifte Minareli Medrese, Rüstempaşa Bedesteni ve Erzurum Evleri’ni gezdi, yöresel ürünlerin satıldığı çarşıda alışveriş yaptı. Konfederasyon Yönetim Kurulu ayrıca, konakladıkları Palandöken Kayak Merkezi’ni de gezme fırsatı buldu. Konfederasyon Yönetimi ayrıca Erzurum’un düşman işgalinden kurtarılışı  sebebiyle düzenlenen resepsiyona katıldılar.

Tarihi ve kültürel mekanları gezen heyet son olarak Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e ziyarette bulundular.

Vali Ahmet Altıparmak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, basının kentlerin tanıtımında önemli görevler üstlendiğini ifade etti.

Gazeteciler Konfeerzurum9derasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı da, Gazeteciler Konfederasyonu olarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde Başkanlar Kurulunu toplayarak gazetecile rin sorunlarını tartıştıklarını ve çözüm önerileri getirdiklerini belirtti.

Heyet daha sonra Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e ziyarette bulundu.  Heyet üyeleriyle yakından ilgilenen Başkbüyükşehiran Sekmen, konuklarını belediye meclisi salonunda kabul etti. Türkiye’nin değişik yörelerinden gazetecileri Erzurum’da ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade eden Sekmen,  Gazeteciler K onfederasyonu’nun yönetim toplantısı için Erzurum’u tercih etmesinden dolayı teşekkür etti,  Başkan Kolaylı’ya Oltu taşı tespih hediye etti.

Öte yandan Konfederasyon Yönetimi Genel Başkan Nuri Kolaylı başkanlığında toplandı.  Toplantıda konfederasyonun önümüzdeki süreçte yol haritası hakkında fikir alışverişinde bulunuldu, gündemindeki konuları görüştü. Toplantı sonerzurum2rasında Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan da Erzurum’daki yerel ve bölgesel gazetelerin t emsilcileriyle bir araya geldi.

Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “Gazeteciler Konfederasyonu olarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde Başkanlar Kurulunu toplayarak gazetecilerin sorunlarını tartışıyor ve çözüm önerileri getiriyoruz öte yandan da Türkiye’de ‘Barış Dili’ni kullanmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda İlk toplantımızı Siirt’te, ikincisini Edirne’de yaptık. Şimdi de Erzurum’da Yönetim Kurulumuzu topladık. Burada da Anadolu Basınınerzurum11 sorunlarını konuştuk”dedi.

Gazeteciler Konfederasyonu Gene Başkan Vekili Feridun Fazıl Özsoy da, “ Türkiye’nin önemli kış turizm merkezi Erzurum’da Gazeteciler Konfederasyonun Yönetim Kurulunu ağırladığımız için mutluluk duyuyoruz. Hem yönetim kurulu toplantısı yaptık, hem de kentimizin tarihi ve kültürel değerlerini misafirlerimize gezdirdik. Sayın Valimiz  Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’e gösterdikleri ilgi ve desteklerden ötürü teşekkür ederiz”diye konuştu.

erzurum8Gazeteciler Konfederasyonunun Yönetim Kurulu Toplantısına bölge illeri ile birlikte Ankara, İstanbul, Bursa, Konya, Antalya, Trabzon, Hatay, Ma rdin, Bilecik, Erzurum’da Osmanlıca gazete dağıtıldı (1)Yozgat, Urfa, Osmaniye, Aydın, Edirne, Ağrı, Siirt, Giresun, Ordu, Malatya, Elazığ, Bayburt, Bingöl, Muş, Artvin illeri erzurkatıldı.