KARADENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU ORDU’DA TOPLANDI

fft256_mf5477655Karadeniz gazeteciler Federasyonu Yönetim ve Başkanlar Kurulu Toplantısı Ordu’da yapıldı.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Kurulu ve Yönetim Kurulu Toplantısı için bölgedeki gazeteci cemiyet başkanları Ordu’da buluştu. Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanları toplantı öncesi Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Meclisi ve Yönetim Kurulu’nu makamında kabul eden Vali Balkanlıoğlu, kendilerini ağırlamaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu söyledi.

“Basını en yakın çalışma arkadaşlarımız olarak görüyoruz” diye konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’daki gazetecilerin genelde sorumluluk olduğunu, olumsuz intiba veren, gazeteciliğin itibarını düşüren, sansasyonel, şantaj amaçlı haberlere prim vermediklerini söyledi.

Vali Balkanlıoğlu, ”Sizler meselelerinize sahip çıktıkça, basın meslek ilkelerini oluşturup ve bunu müeyyide altına alacak yasal bir statüye kavuştukça, daha da iyi olacaktır. Basın hak ettiği güvenirliliğe kavuşacaktır. Geçmişte basına çok itibar edilirdi, ama zaman içinde yapılan tekzipler, yalanlamalar aslının öyle olmadığını vatandaşların öğrenmesiyle biraz itibar kaybetti. Bu kaybedilen itibar, prestij sizler sayesinde kısa sürede toparlanacaktır. Bu konuda önemli mesafe alındı” diye konuştu.

“MESLEĞİN KİMLİĞİ YOK”fft256_mf5476689

Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kalaylı konuşmasında, ”8 Federasyon’dan oluşan bir Konfederasyon kurduk. Bu Konfederasyona 80 meslek örgütü üye. Amacımız, mesleğimizin yerlerde sürünen itibarını, tekrar itibarlı hale getirmek. Mesleğimizin sorunlarını aşmak içim mücadele edeceğiz. En büyük sorunlarımızdan birisi mesleğimizin kimliği yok. Kimliksiz bir mesleğiz. Bu anlamda büyük çaba içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise, Ordu’da önemli bir etkinliğin yapılacağını belirterek, toplantıda gazetecilerin sorunlarının da ele alınacağını ifade etti.

BAŞKANLAR MECLİSİ TOPLANDI

Öğleden sonra TESK Otel’fft256_mf5476709de Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim ve Başkanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda gerek bölge gerekse ülke genelinde yapılacak çalışmalar ele alındı.

Toplantıya Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kalaylı, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen,Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Türkiye spor Yazarları Derneği Genel Sekreteri Ergun Ata, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız,Rize Gazeteciler Ve Muhabirler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak, Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Hüsnü Acar,Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Sadık, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül, Bfft256_mf5476695artın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Güngör Yavuzaslan İle TokatGazeteciler,Televizyoncular Ve Radyocular Derneği Başkanı İhsan Uluözlü katıldı.