GENEL BAŞKAN KOLAYLI: MESLEKTAŞLARIMIZA DESTEK OLMAK ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZDİR

20140723_078563

Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Konfederasyon ve bağlı federasyonlara üye olsun olmasın bütün basın mensuplarının sorunlarına çözüm için çalıştıklarını söyledi.

İzmir’de önceki gün yaşamını yitiren bir gazetecinin cenazesinin ortada kaldığını büyük bir üzüntü ile öğrendiğini ifade eden Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Kolaylı, “Basından ve sosyal medyadan öğrendiğimiz kadarıyla, meslektaşımız Taner Kıdır İzmir’de vefat etmiştir. Öncelikle meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dilerim. Diğer yandan Merhumun cenazesinin bir süre ortada kalması ve yardım başvurusu yapılmasına karşın “üyemiz değil, ilgilenmeyiz, karışmayız” yanıtı verilmesi meslektaşlarımızı derinden yaralamıştır.” dedi.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun böyle bir olay yaşandığında, Gazeteciler Konfederasyonu’nun ve konfederasyona üye federasyonların ve cemiyetlerin basın mensuplarına sahip çıkacağını vurgulayan Nuri Kolaylı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hangi dinden, ırktan ve mezhepten olursa olsun, ayrım yapılmaksızın meslektaşlarımıza destek olmak, bizlerin öncelikli görevidir.
Meslektaşlarımız arasında sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak için bir araya geldik. Derneklerimize veya federasyonlarımıza üye olsun olmasın, böyle bir olay yaşandığında bizlere haber verilmesi, girişimde bulunarak sıkıntıyı çözmek için harekete geçmemize yeterli olacaktır.”