KÜTAHYALI GAZETECİLER SİMAV’DA BULUŞTU

KÜTAHYALI GAZETECİLER EŞ VE ÇOCUKLARIYLA TATİL YAPTILAR

Kütahya’da ve ilçelerinde görev yapan gazeteciler, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü erken kutladı.
Simav’ın Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ın davetlisi olarak eş ve çocuklarıyla birlikte ilçeye gelen gazeteciler, şifalı sularıyla ünlü Eynal Kaplıcaları’nda, günlerini kutladılar.IMG_6235

Belediye Başkanı Süleyman Özkan, gazetecileri Simav’da görmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Böyle birliktelikler güzel. Neden Gediz, neden Simav, neden Tavşanlı ilçeleri olarak bir araya gelmeyelim, dayanışma içinde olmayalım. Sadece Kütahya bir şey ifade etmiyor. Ama ben ilçelerle il merkezimizin henüz dayanışma içinde olmadığını görüyorum. Kütahya bize uzak geliyor. Kütahya bazen Simav’ı göremeyebiliyor. Biz bundan endişe ediyoruz. Ama bundan sonra inşallah sabır edip siz değerli gazetecilerin ilgisiyle birlikte güzel şeyleri yapmayı planlıyorum” diye konuştu.

  Özkan, Eynal’a 2 yeni otel yapacaklarını dile getirdi.

IMG_6245
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu gazetecilerin eş ve çocuklarından oluşan 50 kişilik grubu  en iyi bir şekilde ağırlayan Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve eşi Ayten Özkan’a teşekkür etti. Tunçoğlu,”Gazeteciler  yoğun iş ortamından uzaklaşarak huzurlu ve sağlıklı bir ortam olan Belediye nin Eynal Termal Tesislerinde tatil yapma imkanı buldular.Başkan Tunçoğlu Kütahya’nın ilçeleriyle bir bütün olması halinde il merkezi kavramını kazanacağını ifade etti.
Tunçoğlu, konuşmasından sonra Özkan’a üzerinde cemiyetin ambleminin yer aldığı çini tabak ile kendisinin kaleme aldığını ‘Dünyada ilkler ve Sırlar Kenti Kütahya’ isimli kitabını hediye etti.

Başkan Tunçoğlu ve gazeteciler, Simav’ın Sesi Gazetesi’ni de ziyeret etti. Gazetenin sahibi Mehmet Adil Turgut, basın mensuplarına ilçe ve gazete hakkında bilgiler sundu.
IMG_6251  Gazeteciler, daha sonra Gölcük yaylasına çıkarak burada stres attı.