Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu

MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİ 26. YAŞINA GİRDİ

Malatya Gazeteciler Cemiyeti 2 Kasım 2014 tarihi itibarimgc 4yle 25 yaşını doldurarak 26. Yaşına bastı. MGC Başkanı Haydar Karaduman, Cemiyetin 25 yılı başarıyla geride bıraktığını söyledi.

Matya’da 2 Kasım 1989 Yılında kurulan Malatya Gazeteciler Cemiyeti 25. Yılını geride bırakarak 26 Yaşına basarken, Cemiyetin Yaygın basın da dahil Türkiye de kurulan basın örgütlerine tam destek vererek kurucular arasında yer aldı.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman 25 yılı geride bırakan Cemiyetin, bu güne kadar önemli hizmetler verdiğini belirterek “1989 yılında o günün basın çalışanlarıyla birlikte kurduğumuz Cemiyetimizin kuruluşunda görev alan arkadaşlarımızdan Ramazan Kölük, Lütfi Karayılmaz, Hüseyin Gümüş, Sabri Kelemeroğlu gibi arkadaşlarımız rahmetli oldular. Onları bugün saygıyla ve rahmetle anıyoruz. 25 Yıl içerisinde Cemiyet olarak meslektaşlarımızı en iyi şekilde temsil ettik ve Cemiyetimizin hazırladığı projeler Türkiye çapında değer ve önem görmüştür. İşkur ile birlikte düzenlenen eğitim seminerleri Türk Basınında bir ilki oluşturmuş, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hazırlanan TOKİ tarafından konut projesi de yine Gazeteciler Cemiyetleri arasında öncü kuruluş olmasını sağlamıştır. Cemiyetimiz ve Gaziler Derneği mensuplarını ev sahibi yapacak konut projesinin bitmesine sadece aylar kalmıştır. 25 Yılık geçmişiyle Malatya da tarih yazan Malatya Gazeteciler Cemiyeti bugün itibariyle 8 Federasyon ve 80 İl Cemiyetinin bir araya gelmesiyle oluşturduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunda Yönetim Kurulu üyesi olarak, Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonunda Başkan Vekili olarak en üst düzeyde temsil edilmektedir” dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyetinin 2015 yılında tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde “Malatya Basın Merkezi” projesini Mehmet Buyruk Caddesindeki tahsisli arsada hayata geçirmek için harekete geçeceğini kaydeden Karaduman “25. Yılımgc 3mızda genç meslektaşlarımızın görev aldığı Cemiyetimiz de Yönetim de gençleştirilmiş, çalışan gazetecilerin yönetime taşınmasına öncülük yapılmıştır. Ggelecek 25 yılın hedeflerinin başında Malatya Basın Merkezi’ni hizmete açmak en büyük hedefimizdir. Malatya Gazeteciler Cemiyetinin bu günlere gelmesinde destekleri olan Belediye Başkanlarımıza, Mi,lletvekillerimize, Oda ve Meslek Kuruluşlarımıza, siyasi partilerimizde ve tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca Gazilerle birlikte Gazetecilerinde ev sahibi olmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a 26. Yılımıza girdiğimiz şu günde özellikle teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

25.YIL GECESİ DÜZENLENECEK 

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Cemiyetin 25. Yılı geride bırakması nedeniyle Kasım ay’ı içerisinde 25.Yıl Kuruluş Gecesi düzenleyeceklerini, bu gecede hizmet veren Siyasetçi, bürokrat ve Gazetecilere plaket verileceğini, geceye Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yöneticilerinin de davet edileceğini bildirdi.