Meslektaşlarımız aşılanmaya başlıyor.

Gazetecilik mesleğinin risklerinin göz önüne alınarak, aşılamada basın çalışanlarına öncelik verilmesi konusundaki başvurumuz Sağlık Bakanlığı’nca kabul edildi.

Basın kartı sahibi meslektaşlarımız Nisan ayı başından itibaren aşılanmaya başlıyor.

Sağlık Bakanlığı’na, başvurumuzu dikkate alarak ilk aşamada basın kartı sahibi meslektaşlarımızı aşılama kapsamına aldığı için, 20 bin medya çalışanını temsil eden Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak içtenlikle teşekkür ediyoruz.

AŞILAMA İÇİN YENİDEN BAŞVURDUK
Basın kuruluşlarımız ve özellikle yerel medyada fedakârca görev yapan meslektaşlarımız, Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık bir yıldır çok zor bir süreçten geçiyor.
Bu süreçte, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak meslektaşlarımıza katkıda bulunmak için yaptığımız çeşitli çalışmalardan biri, Sağlık Bakanlığı’na başvurmak ve medya çalışanlarının aşılamada öncelikli meslek grubuna alınmasını istemek olmuştu.
Başvurumuz olumlu sonuçlandı ve basın kartı sahibi meslektaşlarımız aşı programına alındı. Ancak biz aşılamanın tüm medya sektörünü kapsamasını istemiştik.
Şimdi başvurumuzu TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı imzasıyla yeniledik ve gazetecilik mesleğinin risklerinin göz önüne alınarak, aşılamada basın kartlı meslektaşlarımızın yanı sıra, basın kartı olmamasına karşın yazılı, işitsel, görsel ve elektronik medya kuruluşlarında aynı görevi yapan diğer çalışanların ve meslektaşlarımızın da aşılama kapsamına alınmasını istedik.
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak zor günleri dayanışma içinde atlatacağımızı umuyor, meslektaşlarımıza sağlıklı günler diliyoruz.