NİĞDE CEMİYET BAŞKANLIĞINA BAŞARAN GETİRİLDİ

alparslan basaran

NGC Başkanı Alpaslan Düzgün’ün Avcılar Belediye Başkanlığı Basın Danışmanlığına atanarak istifasının ardından toplanan yönetim kurulu,başkanlığa tek talip olan Alparslan Başaran’ı oy birliği ile Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak seçtiler.Yönetim Kurulu Üyelerinin başkan haricinde, eski görev dağılımına devam kararı oybirliği ile alındı.
 
Uzun yıllar Basın Sektörü içerisinde bulunan Alparslan Başaran Niğde’de Günlük olarak yayın hayatını sürdüren Dünden Bugüne Gündem Gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürüyor. NGC Başkanı Alparslan Başaran Niğde Gazeteciler Cemiyetinde Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı, Federasyon Delegeliği unvanlarıyla birçok görev yaptı.

Yönetim Kurulunda NGC Başkanlığına seçilen Alparslan Başaran yaptığı açıklamada; “Cemiyet Başkanımız Alpaslan Düzgün’ün özel nedenlerinden dolayı istifa etmesinin ardından, yönetim kurulu üyelerimiz şahsımı NGC Başkanlığına layık gördüler. Öncelikle başkanımız Alpaslan Düzgün’e bu güne kadar yapmış olduğu başarılı hizmet ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.

Bundan sonra Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak Niğde’de basın sektörünü daha ileriye taşıyabilmek, birlik ve beraberliği sağlayabilmek ve bütün basın çalışanlarımızla dayanışma içerisinde olarak güzel etkinliklere imza atmak itiyoruz.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Niğde’nin gelişimine, kalkınmasına ve tanıtımına katkı sağlayacak faaliyetlere imza atmayı planlıyoruz” dedi.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na Alparslan Başaran’ın getirilmesi bereket getirdi.1982 yılında kurulan Niğde’nin en eski basın meslik örgütü Niğde Gazeteciler Cemiyeti gücüne güç katarak,Gazete Sahibi, Yazı İşleri müdürü ve Haber Müdürü, Muhabirleri başta olmak üzere 18 kişi aktif medya mensubu, Niğde Gazeteciler Cemiyetine katılmak üzere başvurularını yaparak, üyelik işlemleri başlatıldı.Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nde daha önce, sarı ve sürekli basın kartı sahibi üyesi ve üye sayısı bakımından en güçlü ve nitelikli bir yapıya sahipti. Niğde’de 5 günlük gazeden 4’ünün büyük çoğunluğunun üyeliği sağlanarak, gücüne güç kattı.Bor’daki üç günlük gazete, radyolar, diğer ilçelerdeki haftalık gazeteler, yaygın basın ve ajans temsilcileri NGC’ye üye iken Niğde’deki dağınıklık toplanarak basında birliktelik sağlanıyor.

NOT: NİĞDE GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ALPARSLAN BAŞARAN’A
0544 888 01 51 NOLU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.