Ortak hedef: Basının sorunlarının çözümü

Ortak hedef: Basının

sorunlarının çözümü ziyaret

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) Başkanı ve Basın kartları Komisyonu Başkanı Nazmi Bilgin, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, TGK Genel Başkan Yardımcısı, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adem Alemdar, Basın İlan Kurumu Genel Kurul Üyesi, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket ve Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Akarca’yı Ankara’daki makamında ziyaret etti.

Basının sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, meslekte 43 yılı geride bırakan bir gazetecinin, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne atanmasından büyük memnunluk duyduğunu ifade eden TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “Basının içinden gelen bir meslektaşımızın BYEGM Genel Müdürü olması, önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaların bilinçli ve sorunları çözücü nitelikte olacağının işaretidir.  Mehmet Akarca’yı kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Ziyarette TGK’nın kuruluş sürecini anlatan ve 91 gazeteciler cemiyeti ve basın meslek kuruluşu ile Türkiye’nin en üst çatı örgütü olduğunu söyleyen Nuri Kolaylı, ABD, AB ve Asya ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde yayın yapan yaklaşık 500 medya kurumu temsilcisinin katılacağı “15 Temmuz darbe girişimi ve gerçekler konferansı” organize edilmesi için çalışıldığını açıklayarak, “Ülkemizde yaşanan darbe girişimine ilişkin gerçekleri bütün detaylarıyla dünya medyasına anlatmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten büyük memnunluk duyduğunu ifade eden Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca da, “Mesleğimizi hak ettiği yere getirmek hepimizin ortak hedefi. Bu hedef doğrultusunda sizlerle işbirliği içinde çalışmak memnunluk verici olacak. Ziyaretinizden dolayı içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.