OSMANİYE AKTİF GAZETECİLER CEMİYETİ’NDE, BAŞKAN CİHANGİR GÜVEN TAZELEDİ

resim1

Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 5.Olağan Kurul Toplantısında Mevcut Başkan Ali Cihangir Güven Tazeledi.

Cemiyet Binasında gerçekleştirilen kongrede üyelerin tamamının oyunu alan Ali Cihangir tekrar başkanlığa seçildi. Tek liste halinde gidilen kongrenin divan başkanlığını Dernek üyelerinden Ebubekir Yılmaz yaptı. Yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunmasının ve oylanmasının ardından seçime geçildi.

Kullanılan oyların tamamını alan Ali Cihangir güven tazeledi. Kongre sonrasında konuşan Dernek Başkanı Ali Cihangir, kendisi ve yönetimine verilen destekten dolayı üyelerine teşekkür etti.

AGC’nin son dönemlerde büyük adımlar attığını ifade eden Cihangir, cemiyetinde içerisinde olduğu Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Konfederasyonu faaliyetleri hakkında üyelere bilgi verdi.

Aktif gazetecilerin sorunlarının belirlenmesi ve bunlara çözüm üretilmesi adına atılan yeni adımların ümit verici olduğuna dikkat çeken Cihangir, şunları kaydetti:

“Cemiyetimizle ilgili çok önemli gelişmeler oldu. Bunlardan en önemlisi ülkemizde en fazla üyesi olan yeni bir basın meslek kuruşunun kurulması aşamasında yer aldık. Bu anlamda 7 bölgede 7 federasyon kuruldu. Bunlar bir araya gelerek konfederasyonu oluşturdu. 10 cemiyetle başlayan bu oluşum şu anda 84 cemiyetin destek verdiği güçlü bir yapı haline geldi. Şu anda İçişleri Bakanlığında olan dosyası var. Türkiye adını da ekleyerek 25 bin üyesi 84 cemiyet ve 8 federasyonla ülkenin en büyük basın meslek kuruluşu oldu. Böylece 50 yıllık bir saltanat devrilmiş, Anadolu basının sesi yükselmiş oldu.”

osmaniye-yönetim-ön

Ali Cihangir başkanlığındaki Aktif Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: “Şükrü Tozluklu, Ümit Kahraman, Mahir Cantorun, Mustafa Düzenli, Muhammet Emin Arbağ, Hatice Kundakçı, Osman Şimşek, Resul Özdil, Adem Cingöz, Denetleme Kurulu ise L.Taner Denir, Ünal Besen, Rıza Genç’ten oluştu. Üst Kurul Delegeliklerine ise, Ali Cihangir, Mahir Cantorun, Şükrü Tozluklu ve L.Taner Deniz getirildiler.

 

Kongrede üyelerin tamamının oyunu alan mevcut başkan Ali Cihangir, yeniden başkan seçildi.

 

Kongreye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan birer kutlama mesajı gönderdi.

 

KOLAYLI: BASININ SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYOR VE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ İÇİNDE HAREKET EDİYORUZ

resim3

Aktif Gazeteciler Cemiyetinin konfederasyon bünyesinde önemli bir yerinin olduğunu belirten Nuri Kolaylı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Basınımızın bugün içinde bulunduğu zor koşulları hepimiz biliyor, bizzat yaşıyoruz.  Zor çalışma koşullarından düşük gazete okuma oranına, ekonomik sıkıntılardan özgürlüklere kadar geniş bir yelpazede yer alan bu sorunları, dayanışma içinde çözme kararlılığındayız. Bu süreçte ve Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri temsilciliği seçiminde bizimle omuz omuza mücadele eden başta Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Ali Cihangir olmak üzere siz değerli üyelere şükranlarımı sunuyor, kongrenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

YENİ: MESLEĞİMİZ AÇISINDAN BÖLGEMİZDE ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATACAĞIZ

 

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni ise mesajında, “Bölgemizin önemli medya kuruluşlarından biri olan Osmaniye Aresim4ktif Gazeteciler Cemiyetimizin kongresinin, Osmaniyeli meslektaşlarıma, federasyonumuza hayırlı olmasını diliyor; yeni seçilecek Yönetim Kuruluna başarılar dilerken, Akdeniz Gazeteciler Federasyonumuzun önemli bir parçası olan cemiyetimiz ile birlikte mesleğimiz için önemli projelere imza atmak dileğiyle saygılarımı sunarım.” dedi.

 

ARSLAN: BİK SEÇİMLERİNDEKİ DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

 

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Arslan ise gönderdiği mesajında; “Öncelikle kongrenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Osmaniye’de Aktif Gazeteciler Derneğini çok önemsiyoruz. Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri temsilciliği seçiminde bizimle birlikte hareket eden sevgili dostum Ali Cihangir’e Osmaniye’deki desteklerinden dolayı sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizlere verilen bu görevin sorumluluğu bilinciyle yerel basının çok daha iyi günler yaşaması için çalışıyoruz.” dedi.

 

Kongreye Osmaniye Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç ve İl Dernekler Müdürü Adnan Gizlice ile üyeler katıldı.