Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu

ŞANLI URFA GAZETECİLER BİRLİĞİ, BELEDİYE BAŞKANI CELALETTİN GÜVENÇ’İ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim Kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret ederek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundular.10885182_803697276356288_4741945104965957849_n

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Başkan yardımcısı Şahban Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri M. Talat Akay, Ferhat Özer, Müslüm Abacı, Şahin Öznur ve İshak Polat’ın katıldığı toplantıda Gazeteciler Birliği yönetim kurulu üyeleri tarafından Şanlıurfa’nın ve yerel medyanın sorunları konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e bilgi verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’te göreve geldikleri günden bu tarafa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi vererek Şanlıurfa’nın sorunlarının herkesin sorunu olduğunu, çözüm noktasında ise herkese de görev düştüğünü ifade etti.

Yerel basının objektif eleştiri ve önerilerinin kendileri için önemli olduğunu belirten Güvenç yerel medyanın daha iyi faaliyet göstermesi için Büyükşehir olarak ellerinden gelen desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini ifade etti. Yaklaşık 45 dakika süren toplantı sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şöyle konuştu:

“Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Demokrasilerde basın dördüncü kuvvettir. Basın demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Yargı, Yürütme Yasama gibi kamu hizmeti yapan kurumların dördüncüsüdür. Her zaman ifade ettiğimiz gibi desteklenmesi gereken bir sektör. Bunun yanı sıra sorunlu bir alan, bunu herkes biliyor. Basın emekçilerinin özlük yere gelir diye ümit ediyorum, diliyorum. Gazeteciler Birliğine ve gazeteci arkadaşlarımıza da bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu ziyarette Büyükşehir Belediyesi olarak eksiklerimiz nedir? Basın mensupları ile nasıl daha iyi iletişim kurabiliriz. Yapılan çalışmalarla ilgili kamuoyunu daha iyi ve sağlıklı nasıl bilgilendirebiliriz diye istişare ett10857968_803697236356292_6798358838403007895_nik.”

Ziyaret toplantısı ile ilgili olarak Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat da yaptığı açıklamada;” Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi ile bu yeni dönemin yeni bir dönemin başlamasını, yeni bir sayfanın açılmasını diliyoruz. Daha seviyeli ve daha kurumsal çalışmaların yapılmasını diliyoruz. Bu toplantıda yaklaşık 9 aydır takip ettiğimiz Büyükşehir Belediyesi – basın ilişkilerini gözden geçirdik. Sayın Güvenç’e yerel basının sıkıntıları konusunda bilgiler aktardık. Bundan sonrası içinde daha sağlıklı bir iletişim için istişarelerde bulunduk. Bizleri kabulünden ve zaman ayırdığından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Celalettin Güvenç’e teşekkür ederiz” dedi.