TGK GENEL BAŞKANI KOLAYLI: “HAİN SALDIRILARI LANETLİYORUZ”

TGK GENEL BAŞKANI KOLAYLI:

“HAİN SALDIRILARI LANETLİYORUZ”

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası üst üste yaşanan, son olarak da Gaziantep’te 54 can alan terör saldırılarıyla ilgili kınama ve başsağlığı mesajı yayınladı.

Saldırıların Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne ve demokratik hukuk devleti anlayışına yönelik olduğuna dikkat çeken TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, teröristlerin ve arkasındaki karanlık güçlerin haince saldırılarının hedefine ulaşamayacağını vurguladığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“15 Temmuz hain darbe girişiminin halkımızın kahramanca direnişi ve desteğiyle bastırılmasının ardından Ordu, Elazığ, Van ve Bitlis’te, son olarak da Gaziantep ile Tunceli’de yaşadığımız terör saldırılarında kaybettiğimiz onlarca can yüreğimizi kavurdu.

Saldırıları gerçekleştiren eli kanlı katilleri lanetliyor, arkasındaki küresel karanlık güçlerin birlik ve beraberliğimizi bozamayacağına olan inancımızı tüm halkımızla paylaşmak istiyoruz. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne ve demokratik hukuk devleti anlayışına yönelik bu hain saldırılar, milli birlik ve beraberlik ruhumuza asla zarar veremeyecektir.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunu oluşturan 92 gazeteciler cemiyeti ve 7 gazeteciler federasyon olarak; İnsanlık dışı iğrenç saldırılarda yaşamını yitiren güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.”