Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu

VALİ YURTNAÇ, YGC YÖNETİMİNE UMUT VERDİ…

VALİ YURTNAÇ’DAN YGC YÖNETİMİNE UMUT VERİCİ AÇIKLAMA: YOZGAT’TA BUNDAN SONRA GÖÇ DURACAKTIR
Bundan kısa bir süre önce Yozgatta yeni görevine başlayan ,vatandaşların girişine yasak olan Valilik binası protokol kapısını halka açarak ildeki ilk icraatını hayata geçiren ve bu arada memurların da kravat takma ve ceket giyme zorunluluğunu da kaldıran Vali Kemal Yurtnaç, “Yozgatta bundan sonra göçü durduracağız”dedi.Yozgatın tanıtımına önem verileceğine belirten Vali Yurtnaç,Yozgat’ta eğitim kalitesinin de arttırılacağını söyledi.

Başbakanlık müşaviri iken son kararnamede Yozgat Valiliğine atanan Kemal Yurtnaç,makamında tebrikleri kabul etmeye devam ediyor.Tebrik ziyaretlerinin bu ay sonuna kadar tamamlanacağını ve önümüzdeki aydan itibaren çalışmalara aktif olarak başlayacağını bildiren Yurtnaç dün de Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı ve yönetim kurulunu kabul ederek yaklaşık 1 saat sohbet etti.Yeni Yozgat Valisi görüşme sırasında Yozgata ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yozgatın gündemindeki göç sorununu değerlendiren Vali Yurtnaç ,Yozgatta bundan sonra göçün durdurulacağını kaydederek şunları söyledi:

“Yozgatta bundan sonra göç duracaktır. Şuana kadar yani Belediyelerde en riskli yatırım nedir. Altyapıya yaptığımız yatırımlardır. Bunlar zaman içerisinde insanlara rahatlık sağlar ama yapılırken her yer dağınık müthiş bir sorun yumağına dönüşür. Yozgatın da hızlı tren, havaalanı, organize sanayi bölgese bunları bir tarafa koyun diğer taraftan Diyanet eğitim merkezi, cezaevi, hastane, adalet bakanlığının işleri. Bunlar Yozgatın nüfusunu 5 ila 10 arasında artıracaktır. Ama en önemli artış ise organize sanayi bölgesinin harekete geçirilmesi ile olacaktır.

Milletvekili sayısının 4’den 3’e kadar düşmesi o kadar da önemli değil. Önemsememk lazım. Güçlü temsilin önemli olduğunu düşünüyorum. Mesela bir Bakanımız olması bunun için önemli bir fırsattır. Bunu değerlendireceğiz. Ben burada Yozgatın siyasette birlik beraberlik içinde olduğunu görüyorum. Hani tek parti olupta geçinemeyen yok mu ? bir sürü örnekleri var, size sayabilirim. Dolayısıyla bunun bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Hep beraber bunu değerlendireceğiz. “

Yozgatta Eğitimin kalitesinde biraz sıkıntılar olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla Yozgat’ta eğitimin kalitesini artıracağız.neyle arttıracağız. Lafla arttırmayacağız. Öğretmen ve öğrencileri rekabete sokacağız. Maddi manevi ödüllerimiz olacak. Bunlar gerek kitap okumada, gerek başarı kazanmada ödüllendireceğiz.Ayrıca yozgatın tanıtımına da önem vereceğiz.

Vali Yurtnaç açıklamasında Yozgatın eğitim sorununa da değindi.Yozgatta Eğitimin kalitesinde sıkıntılar olduğunu dile getiren Vali Yurtnaç “ Yozgat’ta eğitimin kalitesini artıracağız.neyle arttıracağız. Lafla arttırmayacağız. Öğretmen ve öğrencileri rekabete sokacağız. Maddi manevi ödüllerimiz olacak. Bunlar gerek kitap okumada, gerek başarı kazanmada ödüllendireğiz.”

Yozgatın termal kaynaklarının değerlendirileceğini ifade eden yeni Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç,gazetecilere haber alma konusunda kolaylık sağlanacağını belirterek “Basınla olan ilişkilerimizi de düzenleyeceğiz. Yaptığımız işlerle ilgili konularda basını bilgilendirme konusunda arkadaşlara yetki verlecektir.. Hazırladığımız genelgeyi yakında dağıtacağız. “dedi.

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti başkanı Osman Hakan Kiracı da medya ile valilik arasında iletişimde sağlanacak kolaylığın hem gazetecilerin işini kolaylaştıracağını,hem de hizmetlerin ve olayların medyaya daha doğru ve daha hızla ulaşmasına vesile olacağını ifade etti.

24.06.2016