YENİ’YE ANLAMLI ÖDÜL

mevlüt yeni

Antalya Gazateciler Cemiyeti Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı   Mevlüt Yeni´ye Nürnberg Basın Kulübü´nden Onur Üyeliği verildi.

Antalya Gazateciler Cemiyeti ve Nürnberg Basın Kulübü kardeşlik protokolünün 10´uncu yıldönümü, Antalya´da düzenlenen geceyle kutlandı. Kundu´daki Sherwood Otel´de yapılan geceye Antalya Vali Vekili Recep Yüksel, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Almanya´nın Antalya Konsolosu Martin Vetter ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile önceki dönem başkanları Mustafa Akaydın ve Bekir Kumbul, lsparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkani Adnan Taraşlı  ile iki ülkeden gazeteciler katıldı.

İki gazeteciler cemiyetinin 10 yıllık kardeşliğine katkıda bulunanların plaketle ödüllendirildiği gecede, AGC Başkanı Mevlüt Yeni´ye Nürnberg Basın Kulübü Onur Üyeliği verildi. Nürnberg Basın Kulübü tarafından bugüne kadar sadece bir Alman´a verilen onur ūyeliği Mevlut Yeni ile ikinci kişi aynı zamanda ilk kez bir Türk´e verildi. Antalya´da törenle verilen onur ūyeliği belgesini Nürnberg Basın Kulübü Başkanı Siegfried Zelnhefer´den alan Mevlūt Yeni, kendisine verilen bu üyeliğin omuzlarındaki sorumluluğu arttırdığını belirterek ´Nürnberg benim ikinci şehrimdir. Beni bu ödüle layık gören Alman meslektaşlarima teşekkür edìyorum´dedi.

MY Gazete ailesi olarak Mevlüt Yeni´yi biz de kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.