YILIN BASIN FOTOĞRAFLARI BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Değerli Başkanlar

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları yarışma başvuruları 1 Ocak’ta başlıyor. GRizaOzelProfil1azeteci meslektaşlarımızın yarışmamıza katılmaları konusunda sizlerinde de desteği bize güç verecektir. Aşağıda duyuru haberimiz var, önümüzdeki günlerde de yarışma koşulları, jüri ve kategorilerle ilgili detayları açıklayacağız.

Şimdiden ilginize teşekkürkler…

Rıza ÖZEL

TFMD Başkanı

** ** **

Yılın Basın Fotoğrafları heyecanı başlıyor

 

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği “Yılın Basın Fotoğrafları’2015” yarışma başvuruları başlıyor. Bu yıl 30’ncusu düzenlenecek “Yılın Basın Fotoğrafları” yarışmasına başvurular 1 Ocak’tan itibaren derneğin web sayfasından (www.tfmd.org.tr) online olarak kabul edilecek. Yarışmanın jürisinde ise her yıl olduğu gibi dünyaca ünlü foto muhabirlerinin yanı sıra Türkiye’de de basın fotoğrafçılığına yön veren isimler yer alacak. Her yıl binlerce kare fotoğrafın değerlendirildiği yarışmanın son başvuru tarihi ise 30 Ocak 2015.

Foto Muhabirleri destekleniyor

Zor şartlarda göre24649_bv yapan foto muhabirlerini mesleklerinde özendirmek amacını taşıyan yarışma, basın fotoğrafçılığının gelişmesinde katkı

sağlamayı da hedefliyor. Yarışmada her yıl yapılan haber, spor, siyaset, foto röportaj ve çevre kategorilerine ek yeni kategorilerde bu yıl önümüzdeki günlerde yapılacak duyurularla açıklanacak. Geçtiğimiz yıl 4 bin 500 karenin üzerinde fotoğrafın yarıştığı organisayonda ödül alan fotoğraflar ilk olarak Nisan ayında sergilenecek. Yarışmaya katılan fotoğraflardan oluşan bir seçki ise “Yılın Basın Fotoğrafları” adıyla özel bir katalogda toplanıyor.

Dev organizasyonla açıklanacak

Yarışmanın 30. Yılında sonuçlar özel bir organizasyonla açıklanacak. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar Mart ayında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte gerçekleştirilecek ATSO Antalya Fotoğraf Günleri’nde açıklanacak. Dünyaca ünlü foto muhabirlerinin yanı sıra Türkiye’nin bu alandaki en önemli isimlerinin ağırlanacağı,

kırmızılıpanellerin, söyleşilerin ve sunumların yapılacağı aynı anda 50’nin üzerinde serginin yapılacağı 5 gün sürecek ATSO Antalya Fotoğraf Günleri’nin son gününde Yılın Basın Fotoğrafları’2015 sonuçları açıklanacak.

Geçtiğimiz yıl Reuters Foto Muhabiri Osman Örsal’ın çektiği “Kırmızılı kadın” fotoğrafı “Yılın Basın Fotoğrafı” ödülünü kazanmıştı. Yarışmaya katılmak isteyenler 30 Aralık’tan itibaren www.tfmd.org.tr , adresinden yarışma şartlarına ve online başvuru sayfasına ulaşabilecek.